STONEWRAP BLOG

Binlerce Yıldır Vazgeçilemeyen Yapı Malzemesi - Kaplama Tuğlası

Tuğla muhtemelen insanoğlunun ürettiği ilk kalıcı temel yapı ürünü. Üretimini basitçe anlatmak gerekirse; Bir toprak çeşidi olan kil suyla hamur hale getirilerek kalıplarla şekil verilir. Sonrasında yakılan ateşle pişirilerek dayanıklı ve pratik bir yapı malzemesine dönüştürülür.

Taş Ustası mı Arıyorsunuz? İnkalı Bulun!

Eşiniz, dostunuz, size şu ya da bu taş ustasını önerebilir. İyi niyetlerine kuşku yok. Ama seçiminizi yapmadan önce, bu yazıyı okumanızda fayda var.

Kültür Taşı - Yapay Taş - Dekoratif Taş - Üretilmiş Taş

Doku ve renklerinin doğal taşlardan ayırt edilemez seviyeye gelmesinin yanı sıra uygulama kolaylığı ve çeşitliliğin artması ile yapay taşlar günümüzün en popüler mimari ürünlerinden birisi olma özelliğini koruyor. Az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde doğal taş kullanımının maliyetinin genel olarak düşük olması sebebiyle halen kültür taşlarına karşı bir üstünlüğü olsa da gelişmiş ülkelerde bunun tam tersi geçerli.

İçinizi Isıtan Sıcaklık: Şömine

Havalar iyiden iyiye soğumaya başlayınca, parklarda, bahçelerde geçirilen zaman azalır. Özellikler evler ve dört duvara bir çatıya sahip her tür kapalı alan, zaman geçirmek için en ideal yer olur. Bu iç mekanları çekici kılansa, soğuk havaya, yağmura, kara inat sundukları sıcacık ortamdır... O sıcak ortamın en romantik öğesi ise şöminelerdir.

İlham verici bir coğrafya... Tarihe yön veren bir aşk... Ve destansı bir öykü...

TROY İlham verici bir coğrafya... Tarihe yön veren bir aşk... Ve destansı bir öykü... Kaz Dağları’nın eteklerinde kurulu antik bir kentten ilham aldık. Troy serimizi, baş döndürücü bir destanın izleriyle yarattık. Truva Prensi Paris ile Sparta Kraliçesi Helen arasındaki büyük aşk yüzünden çıkan savaşı konu alan, 2004 yapımı Troy filmini izlemeyen kaldı mı? Film vizyondan kalkalı çok oldu ama Homeros'un İlyada adlı eserinden uyarlanan bu öykünün izlerini kendi gözlerinizle görmek isterseniz, Çanakkale’ye bağlı Tevfikiye Köyü'ne gitmeniz yeterli. Köyün batısındaki Hisarlık Tepesi'nde bulunan antik kent, dönemin ruhuna dokunmak isteyenleri her daim bekliyor.

Fransız Rivierasının Saklı Hazinesi: Eze

Cote d’Azur denince aklınıza ne gelir? Cannes, Nice, Monaco, Monte Carlo? Listeniz bu sosyetik şehirlerle sınırlıysa, ya çok zenginsiniz, ya da Fransız rivierasını hiç tanımıyorsunuz demektir. Akdeniz’in bu en “havalı” sahil bölgesi, hem kıyıda hem de tepelerde, adları pek bilinmeyen irili ufaklı birçok orijinal köy barındırır. Gelin onlardan birine konuk olalım.

Pratik çözümler için Slimfix

Yaşam alanlarınıza biraz günışığı eklemek çok kolay. Slimfix kültür tuğlası, tam da bunun için yaratıldı. Mega ve Standart olmak üzere iki farklı ebatta üretilen Slimfix, sadece 7 mm kalınlığında olmasından dolayı, en dar ve küçük mekanlarda bile rahatlıkla uygulanabiliyor.

Pembe Şehir Toulouse

Tuğla Kent Toulouse Sakinleri ona “Pembe Kent” diyor... Öğrenciler içinse o bir “Rüya Kent”. Pembe Kent, Rüya Kent ya da Tuğla Kent; ne derseniz deyin ama Toulouse’u görmeden geçmeyin. Fransa’nın güneybatısı, Ortaçağ kasabaları, arnavutkaldırımlı sokaklar, taş evler, gotik kiliseler, mermer heykellerle süslü büyük binalar ve meydanlarla gelir akla. Bir yer hariç: Toulouse. Bu şehir, kendinden başka hiçbir yere benzemez. Nedeni basit: Tuğla.

Stonewrap Yeni Ürünleri Göz Kamaştırıyor !

Size bir sürprizimiz var: Yeni renk serimizin yanı sıra doğal detaylarla bezeli dört yeni doku oluşturduk. Daha gerçekçi ve sofistike olmasını amaçladığımız için taş serimizde birçok dokunun derinliğini de artırdık.

İtalya'nın Tuğla Binalarıyla Meşhur Kenti Ferrara

İtalya'nın Emilia-Romagna bölgesinde aynı ismi taşıyan Ferrara ili merkezi olan ve Adriyatik kıyısına 1 saatlik uzaklıktaki tarihi kenttir. Bologna ve Venedik arasındaki güzergahta yer alan bir Rönesans sanat şehridir. Ferrara günümüzde bisiklet kenti olarak da bilinir. Şehirde kişi başına 2,5 bisiklet düşmektedir. 7 den 70 e hemen herkes bisiklet kullanmaktadır. Sabahları ebeveynleri önündeki kapalı sepetlerde oturan çocuklarını bisikletlerle okullarına götürürken görebilirsiniz.