Farkımız

GERÇEK TAŞ DOKUSU

Özenle seçilmiş doğal taşlar Türk ve İtalyan taş ustaları tarafından işlenerek şablon formatında hazırlanır. Hazırlanan bu şablonlardan dokuları en ince ayrıntısına kadar verebilen üstün kalite kalıplar alınır.

Stonewrap kültür taş modelleri uygulandığında aynı taşı sık aralıkla görmemeniz için çoğunlukla 15 m2 de bir tekrarlanan farklı şablonlar kullanırız.

Bu iş için yetiştirilmiş ustalarımız tarafından en kaliteli doğal mineral oksit boyalar kullanılarak ve tek tek renklendirilerek üretilen Stonewrap kültür taşları ve tuğlaları kalitesini en zor doğa koşullarında bile yıllarca korur.

Yakından bakıldığında bile Stonewrap ürünlerinin ne kadar doğal bir dokusu olduğu ve zengin renk geçişleri ile şekillendiği görülür. En iyi 3 boyutlu görüntüyü elde edebilmek için SW kültür taşları modeline göre 60 mm ye varan kalınlıklarda üretilir.

Renk uygulaması sadece yüzeye değil ürünün tamamına yapılır. Böylece yıllar içinde yüzeyde yıpranmalar olsa bile ana renk asla kaybolmaz.

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Stonewrap tutkuyla üretilir. Araştırmacı ve yenilikçidir. Ürün yelpazesine hiç durmaksızın yeni dokular ve renkler eklenir.

Firmamız yüzlerce renkte üretilen 33 farklı kültür taşı modeli, 11 tuğla modeli, 5 çeşit yer taşı dokusu ve birçok detay elemanı ile dünyadaki en geniş ürün yelpazesine sahip kültür taşı üreticilerinden birisidir. Geniş ürün yelpazemizde hemen her projeye uygun renk ve dokuda ürün bulunabilir.

KÖŞELERDE MÜKEMMEL GÖRÜNÜM...

‘’O’’ köşe, insanların ilk fark edeceği şeydir ve doğru uygulama yapılmamışsa tüm proje büyüsünü kaybeder. Stonewrap dekoratif taş uygulanacak alanda büyük dörtgen kolonlar ve 90 dereceli dönüşler varsa mutlaka seçilmiş ürünün ayrıca sipariş edilen köşe taşının da kullanılmasını öneririz. Ancak bu sayede projenizde mükemmel bir sonuç elde edilebilir. Köşe taşı uygulandığında taşların ince tabakalar halinde mi yoksa tam kalınlıkta mı olduğunu söylemek neredeyse imkânsızdır. Köşe taşları, kenar dönüşlerinde ve köşelerde tam kalınlıkta taş görünümü vermek için kullanılır.

Hemen her Stonewrap kültür taşı ve tuğla modeline uyumlu renk ve dokuda köşe taşları üretilmektedir.

TAMAMLAYICI ÜRÜNLER İLE KUSURSUZ PROJELER

Stonewrap, taş kaplama projelerinde detayları arzu edildiği gibi tamamlamak için gereksinim duyulan birçok ürün geliştirmekte. Kültür taşı ve tuğlalarımıza uyumlu renklerde ve dokularda üretilen bu tamamlayıcı ürünler, tasarımlarınızın eksiksiz uygulanabilmesi ve zorlu detayları çözmek için hazırlar. Bu gruptaki yeni ürünümüz Smart Tamamlayıcı Taşlar kuru yığma duvar örgüsü tercih edildiğinde sıkça ortaya çıkan ara boşlukları rahatça doldurup kusursuz işler çıkarmanız için tasarlandı.

DESTEK

Ülkemizin en geniş bayi ağına sahip kültür taşı ve tuğlası üreticisi konumundaki Stonewrap en üst düzeyde müşteri memnuniyetini hedefler. Yurt içinde ve yurt dışında oluşturduğu bayiliklerle büyük bir coğrafyada son kullanıcıyla yakın iletişimde olabilmekte ve gereken desteği verebilmektedir.

Usta Yetiştirme Programıyla bayilerimizin daha iyi uygulamalar yapmalarına destek oluyoruz. Bayilerimizin taş ustaları fabrikamızda eğitmenlerimiz eşliğinde 2 günlük eğitime tabi tutuluyorlar. Daha iyi kültür taşı ve tuğlası döşemenin inceliklerini öğrenip sertifika alıyorlar.

ÜSTÜN KALİTE

1998 yılından beri kültür taşı üretimi yapan firmamızın kültür taşları ve tuğlaları yıllardır çöl sıcaklarında yapılmış villa duvarlarından, dondurucu soğuk kuzey ülkelerindeki bina cephelerine kadar farklı iklimlerde dayanıklılığını ispatlamıştır. ABD’de ve ülkemizde bağımsız beton test laboratuvarlarında defalarca yaptırdığımız testlerden başarıyla geçmiş ve kalitesi kanıtlanmıştır. Stonewrap ürünleri 2007 yılından beri ISO-9001 standardına göre üretilir. Yıllar içinde elde edilen bu güvenceyle tüm Stonewrap dekoratif kaplama taş ve kaplama tuğla ürünlerine 25 yıl ürün garantisi verilir.

1999

2021

DOĞA DOSTU ÜRETİM

Stonewrap kültür taşları ve tuğlalarının üretiminde doğal kaynaklarımızı korumaya en üst düzeyde özen gösterilir. Kültür taşı çimento esaslı bir Üründür ve üretim girdilerinin ilki sudur. Bunun yanı sıra üretim sisteminin temizliği için de önemli miktarda su kullanılır. Üretimde ihtiyaç duyulan suyun en büyük kısmı atık suya dönüşür. Stonewrap temiz suyun gezegenimizdeki en kıymetli varlığımız olduğunun bilinciyle tesislerinde ileri teknolojiye sahip geri dönüşüm Ünitesiyle bu atık suyun tamamını geri dönüştürüp sisteme kazandırır ve bu suyun tekrar tekrar üretimde kullanılmasını sağlar.

Doğal kaynakların hızla tükendiği dünyamızda yenilenebilir enerji projeleri çok önem kazanmakta. Fabrika çatımıza güneş panelleri yerleştirerek üretimde ihtiyacımız olan enerjinin önemli bir kısmını güneş enerjisinden karşılamak için gurur duyduğumuz bir yatırım başlattık. Sürdürülebilir çevreye katkı sağlayacak bu projemizin heyecanını yaşıyoruz.