Farkımız

DOĞA DOSTU ÜRETİM

Stonewrap kültür taşları ve tuğlalarının üretiminde doğal kaynaklarımızı korumaya en üst düzeyde özen gösterilir. Kültür taşı çimento esaslı bir üründür ve üretim girdilerinin ilki sudur. Bunun yanı sıra üretim hattının temizliği için de önemli miktarda su kullanılır. Üretimde ihtiyaç duyulan suyun en büyük kısmı atık suya dönüşür. Temiz suyun gezegenimizdeki en kıymetli varlığımız olduğunun bilinciyle fabrikamızda ileri teknolojiye sahip Atıksu Geri Dönüşüm Ünitesiyle bu atık suyun neredeyse tamamını arıtarak sisteme kazandırıyor ve bu suyun tekrar tekrar üretimde kullanılmasını sağlıyoruz.

"Doğanın tükenmez enerji kaynaklarını kullanmamız gerekirken, ihtiyacı olan yakıtı karşılamak amacıyla evlerinin etrafındaki çitleri doğrayan çiftçiler gibiyiz. Paramı muazzam bir güç kaynağı olan güneşe ve güneş enerjisine yatırmayı tercih ederdim. Umarım bunu başarmak için petrol ve kömürün bitmesini beklemek zorunda kalmayız.'' THOMAS EDISON

Doğal kaynakların hızla tükendiği dünyamızda yenilenebilir enerji projeleri çok önem kazanmakta. Fabrika çatımıza güneş panelleri yerleştirerek üretimde ihtiyacımız olan enerjinin önemli bir kısmını güneş enerjisinden karşılamak için sabırsızlıkla bitmesini beklediğimiz yatırımı tamamladık.

Sürdürülebilir çevreye katkı sağlayan bu projelerimizle gurur duyuyoruz.

Doga dostu uretim
Dekoratif kültür taşı

GERÇEK TAŞ DOKUSU

Özenle seçilmiş doğal taşlar Türk ve İtalyan taş ustaları tarafından işlenerek Stonewrap şablon formatında hazırlanır. Hazırlanan bu şablonlardan dokuları en ince ayrıntısına kadar verebilen üstün kalite kalıplar alırız.

Stonewrap kültür taş modelleri uygulandığında aynı taşı sık aralıkla görmemeniz için çoğunlukla 15 m2 de bir tekrarlanan farklı şablonlar kullanırız.

Bu iş için yetiştirilmiş ustalarımız tarafından en kaliteli doğal mineral oksit boyalar kullanılarak ve tek tek renklendirilerek üretilen Stonewrap kültür taşları ve tuğlaları kalitesini en zor doğa koşullarında bile yıllarca korur.

Yakından bakıldığında bile Stonewrap ürünlerinin ne kadar doğal bir dokusu olduğu ve zengin renk geçişleri ile şekillendiği görülür. En iyi 3 boyutlu görüntüyü elde edebilmek için SW kültür taşları modeline göre 70 mm ye varan kalınlıklarda üretilir.

Renk uygulaması sadece yüzeye değil ürünün tamamına yapılır. Böylece yıllar içinde yüzeyde yıpranmalar olsa bile ana renk asla kaybolmaz.

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Stonewrap tutkuyla üretilir. Araştırmacı ve yenilikçidir. Ürün yelpazesine hiç durmaksızın yeni dokular ve yeni renkler eklenir.

Firmamız yüzlerce renkte üretilen 35 farklı kültür taşı modeli, 11 tuğla modeli, 5 çeşit yer taşı dokusu ve birçok detay elemanı ile dünyadaki en geniş ürün yelpazesine sahip kültür taşı üreticilerinden birisidir. İster tarihi bir yapıyı betimleyen bir projeniz olsun, ister modern çizgilerde bir mekan tasarımınız olsun aradığınız ürünü Stonewrap kültür taşı ve tuğlası kataloğunda bulabilirsiniz. Geniş ürün yelpazemiz hemen her projeye uygun renk ve dokuda ürünlerden oluşuyor.

dekoratif kültür taşı
dekoratif kültür taşı

KÖŞELERDE MÜKEMMEL GÖRÜNÜM...

‘’O’’ köşe, insanların ilk fark edeceği şeydir ve doğru uygulama yapılmamışsa tüm proje büyüsünü kaybeder. Stonewrap dekoratif taş uygulanacak alanda büyük dörtgen kolonlar ve 90 dereceli dönüşler varsa, seçilmiş ürünün ayrıca sipariş edilen köşe taşının da mutlaka kullanılmasını öneririz. Ancak bu sayede projenizde mükemmel bir sonuç elde edilebilir. Köşe taşı uygulandığında taşların ince tabakalar halinde mi yoksa tam kalınlıkta mı olduğunu söylemek neredeyse imkânsızdır. Köşe taşları, kenar dönüşlerinde ve köşelerde tam kalınlıkta taş görünümü vermek için kullanılır.

Hemen her Stonewrap kültür taşı ve tuğla modeline uyumlu renk ve dokuda köşe taşları üretilmektedir.

ÜSTÜN KALİTE

1998 yılından beri kültür taşı üretimi yapan firmamızın kültür taşları ve tuğlaları yıllardır çöl sıcaklarında yapılmış villa duvarlarından, dondurucu soğuk kuzey ülkelerindeki bina cephelerine kadar farklı iklimlerde dayanıklılığını ispatlamıştır. ABD’de ve ülkemizde bağımsız beton test laboratuvarlarında defalarca yaptırdığımız testlerden başarıyla geçmiş ve kalitesi kanıtlanmıştır. Stonewrap ürünleri 2007 yılından beri ISO-9001 standardına göre üretilir. Yıllar içinde elde edilen bu güvenceyle tüm Stonewrap dekoratif kaplama taş ve kaplama tuğla ürünlerine 25 yıl ürün garantisi verilir.

dekoratif kültür taşı

1999

stonewrap dekoratif kültür taşı

2021

stonewrap dekoratif kültür taşı

TAMAMLAYICI ÜRÜNLER İLE KUSURSUZ PROJELER

Stonewrap, taş kaplama projelerinde detayları arzu edildiği gibi tamamlamak için gereksinim duyulan birçok ürün geliştirmekte. Kültür taşı ve tuğlalarımıza uyumlu renklerde ve dokularda üretilen bu tamamlayıcı ürünler, tasarımlarınızın eksiksiz uygulanabilmesi ve zorlu detayları çözmek için hazırlar. Bu gruptaki yeni ürünümüz Smart Tamamlayıcı Taşlar kuru yığma duvar örgüsü tercih edildiğinde sıkça ortaya çıkan ara boşlukları rahatça doldurup kusursuz işler çıkarmanız için tasarlandı.

DESTEK

Ülkemizin en geniş bayi ağına sahip kültür taşı ve tuğlası üreticisi konumundaki Stonewrap en üst düzeyde müşteri memnuniyetini hedefler. Yurt içinde ve yurt dışında oluşturduğumuz bayilikler sayesinde geniş bir coğrafyada son kullanıcıyla yakın iletişimde olabilmekte ve gereken desteği verebilmekteyiz.

İyi ürünü gösteren doğru ve güzel uygulamadır inancıyla Stonewrap Akademi'yi kurduk. Bu akademide kültür taşı uygulamayı yıllar içinde tüm incelikleriyle öğrenmiş yetişmiş elemanlarımız yeni ustalar yetiştiriyorlar. Bayilerimizin taş ustaları Stonewrap Akademi'de verdiğimiz - Usta Yetiştirme Programına katılarak kültür taşı uygulamanın inceliklerini öğreniyorlar. İki günlük uygulamalı eğitimlere katılan elemanlar Stonewrap Ustalık Belgesi almaya hak kazanıyorlar.