en

Görseldeki Stonewrap Ürün


BİBUÇUK KAFE BİSTRO 

Bibuçuk, Boğaziçi Üniversitesi’nde dönem arkadaşı olan Hakan Akalın ve Devrim Sirmen’in geçmişten gelen dostluklarını ortaklık ile perçinlemesi sonucunda kurulan bir bistro-kafe. Bibuçuk bistro çocuk, genç, orta yaş ve orta yaşın üstü geniş bir kitleye hitap eden, herkesin haftanın belirli günlerinde rahatlıkla gelip gidebileceği bir mekân. 

Bibuçuk Türkiye’ye özgü bir terimdir. “bibuçuk pilav üstü”, “bibuçuk döner”, “bibuçuk porsiyon” gibi tariflerimiz var bizim. “Hem akılda kalıyor hem de hakikaten yemeği çağrıştırıyor” düşüncesinden yola çıkarak konulmuş bir isim.

Bibuçuk, kurulduğundan beri her damak tadına ve her kesime hitap etmeyi hedefliyor. Bunu yaparken de çok abartarak ansiklopedi boyutunda bir menü hazırlamaktansa seçkin, belli ürünlerde aranan lezzetleri oluşturmak istiyor. Özellikle tavuk kanat gibi tavuk ürünlerinde çok iyiler.

İstanbul Kadıköy, Caddebostan ve Suadiye’de şubeleri var.

Böylesine geniş bir kitleye hitap eden ve müdavimlerin rahat etmesini hedefleyen Bibuçuk kafe-bistroyu tasarlayan ekip dekorasyonda ahşap ve tuğla kullanarak restoranda sıcak bir ambiyans elde etmiş. Boş içki şişelerinin dekorasyon malzemesi olarak kullanılması çok yaratıcı olmuş. Duvara gömülü boş içki şişeleri mekâna hoş bir ışıltı veriyor.

Sahibi: Hakan Akalın, Devrim Sirmen, Mehmet Akkent

Yapım Yılı: 2001

Tasarım: Es Mim İnşaat Dekorasyon

Stonewrap Ürün: Barok


Taş Tuğla Kaplama Ürünlerimiz

Stonewrap kalitesi ve zengin renk ve doku seçenekleri ile yaratıcılığınızı yansıtın. Dekoratif taş tuğla duvar kaplama modellerinde sunduğumuz seçenekler doğadaki kadar sınırsız...