Doğadan İlham Aldık

Stonewrap® size üstün kalitede özgün ürünler sunmak için tutkuyla üretilmektedir. Tarih boyunca yapılmış benzersiz taş yapıları işleyen ustalıkların izlerini takip ettik, farklı coğrafyalarda birbirinden güzel yaratıcı taş duvar işçiliklerini gözlemledik. Doğanın bu taş yapıları yüzyıllar içerisinde zengin renk paletiyle boyayarak, olağanüstü güzellikte eserlere dönüştürmesinden ilham alarak ürünler tasarladık.

Kadim Uygarlıklardan Renk ve Doku Harmanı

Tarih boyunca dünyanın farklı coğrafyalarında benzersiz güzellikte taş yapılar inşa edildi. Bir tarafta uçsuz bucaksız surların taş duvarları, taşkın sular üzerine köprüler, devasa kuleler, muhteşem saraylar, diğer tarafta şirin bir kır evi, bir su kuyusu, küçük bir balıkçı kulubesi ve ufacık bir bahçenin taş duvarı. Hepsi genç yaşlı taş ustalarının ellerinden çıkan eserler. Biz de bütün bu dikkat çekici yapılardaki taşları işleyen ustaların eserlerinde bıraktıkları izlerini sürmeye çalıştık. Eserlerini doğayla kusursuz bir biçimde nasıl yoğurduklarını ve doğayla kusurca bütünleştirme yöntemlerini hayranlıkla keşfettik. Onlardan aldığımız ilhamla günümüz ihtiyaçlarını harmanladık. Ürün seçeneklerimiz vizyonunuzu gerçekleştirecek kadar mükemmel olsun diye doğanın renklerinde birbirinden güzel dekoratif taş modelleri tasarlayıp ürettik.

Kadim uygarlıkların eserlerinden renk ve doku harmanını öğreniriz
Biz hiçbir şey yapmadık, yalnızca doğanın gücünü ortaya çıkardık

Yalnızca Doğanın Gücünü Ortaya Çıkardık

Doğayı keşfettikçe onun ne kadar sabırlı ve olağanüstü yetenekli bir ressam olduğuna tanık oluruz. Görkemli bir şelalenin şekillendirdiği ürkütücü antrasit kaya parçaları, kırda yürürken ayağımıza takılan ve ebruli renkleriyle bizi büyüleyen taş parçası, bağ evinin bahçe duvarının yosun lekeli taşları. Akdeniz sahilindeki eski evin kireç taşından süt beyazı renginde taşlarla yapılan, ama yılların etkisiyle üzeri kahve, sarı ve füme renk efektleriyle süslenmiş duvar taşları. Kırda çayırların arasında büyüleyici güzellikte rengarenk iri bir taş parçası...

Aslında biz hiç bir şey yaratmadık. Yalnızca doğanın gücünü ortaya çıkardık. Onun kayalarını, taşlarını yıllar içerisinde sonsuz renk paletiyle boyayarak olağanüstü güzelliklere dönüştürmesinden ilham aldık.

Büyük Uygarlıklarda Taş Ustalarının İzleri

Kadim uygarlıkların insanlarının günlük rutinleri, savaşları, dini törenleri, kralların şatafatlı yaşamları, kölelerin hayatı hakkında bir çok bilgi günümüze taş eserler sayesinde aktarılabilmiş. Ama Inkalar gibi bazı medeniyetler var ki bunlar taş duvar işçiliğini olağanüstü bir seviyeye taşımışlar. Bu ustalar adeta eserlerini yüzyıllar sonra görenler bile büyülensin istemişler. Inkalar'ın yapılarında muazzam bir taş işleme tekniğinin sanata evrildiğini hayranlıkla izleriz. Bu eserlerin büyük ustalarının göz alıcı eserleri yeni modüler dekoratif taş kaplama ürünlerimizi tasarlarken bize yol gösteriyor, kılavuz oluyor.

Büyük uygarlıkların eserlerinde bu eserleri yapan taş ustalarının izlerini takip ettik
Doğanın olağanüstü renk ve doku harmanı

Doğanın Olağanüstü Renk ve Doku Harmanı

Yıllar boyu yağmur altında yıkanarak, içerdikleri demir cevheri nedeniyle pas rengiyle boyanmış ve adeta paslanmış bir gemi gibi görünen hırçın kayalar yağmuru, karı ve güneşin kavurucu sıcaklığını kullanarak ve yıllar içinde onların etkisiyle yavaş yavaş işlenerek, bir tabloyu andıran olağanüstü bir güzelliğe kavuşuyor. Renk paleti sarıdan turuncuya, kehribardan kızıla ve kahveye kadar uzanıyor ve kayaları muazzam bir esere dönüştürüyor.

Deniz, Tuz, Güneş, Yosunlar ve Kayalar

Deniz, tuz, güneş, yosunlar ve kayalar... Tuz ve güneş kayaları oluşturan madenlerin renklerini zenginleştiriyor. Dalgalar adeta bir fırça göreviyle kayaları boyuyor, yeşil yosunlar da tabloyu tamamlıyor. Kül, kehribar, füme, yeşil, hatta siyah, hepsi bir kayada.

Biz hiç bir şey yaratmadık. Doğanın bize sunduğu bu muhteşem renkleri, Stonewrap dekoratif kültür taşı ve kaplama tuğla dokularını doğayla bütünleştirmek için uyum içerisinde harmanladık.

Stonewrap'in ilham kaynağı; Deniz, Tuz, Güneş, Yosunlar ve Kayalar
Mediniyetlerin bıraktıkları izleri takip ettik, Stonewrap için yeni ürünler keşfettik

Medeniyetlerin Bıraktığı İzler

Arka planda kırmızı tuğlalarla inşa edilen devasa kutsal bir yapı. Önün de ise onun özel bir yapı olduğunu farketmenizi sağlayan ve ziyaretçileri durdurup adeta kendilerine çeki düzen vermelerini dikte eden, harika işçiliği ile dikkat çeken taş duvar. Eski bir medeniyetten arta kalan bu taş ve tuğla yapılar bize o tarihlerdeki yaşam hakkında birçok ipucu aktarıyor, antik çağlarda yaşayan atalarımızın gelenek ve göreneklerini öğrenmemize yardımcı oluyor. Stonewrap tasarımcıları, bu kadim taş ustalarının bıraktığı mirası gözlemleyerek yeni dekoratif taş ve tuğla kaplama ürünleri tasarlamakta ve daha doğal görünen renk sistemleri geliştirmektedir.

İnsan ve Doğanın Ahenkli İşçilikleri

Belki güzel bir bahçenin duvarıydı, belki de bir ağılın taş duvarı. Belki kurumuş bir derede set idi, belki de yıkılmış bir evin yatak odasından kalan taş duvar parçası. Bunu ancak bu taş duvarı yapan ustalar ve o tarihte ve orada yaşayanlar bilebilir. O duvar artık yapılma amacına hizmet edemiyor ama doğa bu taş işçiliğine, bu emeğe saygısından olsa gerek, onu bu olağanüstü güzellikte bir kaktüs ile ödüllendirmiş adeta. Bununla da yetinmemiş, yüzyıllar içerisinde taşlarını tek tek sınırsız renk paletiyle boyayarak olağanüstü güzellikte eserlere dönüştürmüş. Bize düşen de bu olağanüstü renk cümbüşünden ilham alarak bu benzersiz renk ve dokularda dekoratif kültür taşları ve kaplama tuğlalar tasarlamak.

İnsan ve doğanın ahenkli işçilikleri Stonewrap dekoratif taş ve tuğla ürünlerinin özüdür