MARKALAR

STONEWRAP
STONEWRAP

Taş, olağanüstü bir şekilde hayat doludur. Karakteri ve kişiliği vardır, anlatır ve iletişim kurar. Her taş eşsizdir, bu da bizde hayranlık uyandırır. Belki de bu nedenle birçoğumuz yaşadığı mekânda taş bulunsun ister.

Stonewrap, bu temel olguyla yola çıkarak ürünlerini tasarlar. Geçmişin mirasını günümüzün yaratıcılığı ve çevreci teknolojisiyle birleştirerek geleceği hedefler.

Tasarımcılara ve mimarlara özgün projeler yaratma özgürlüğü veren eşsiz kültür taşı modelleri ve renkleri üretir.

URBAN BRICK
URBAN BRICK

Tuğla eski çağlardan günümüze hemen her medeniyette önemli bir yapı taşı oldu. Ebatı, dokusu, rengi ve uygulanış tekniği tuğlanın ait olduğu dönem ve coğrafya hakkında bize birçok ipucu verir.

 

Urbanbrick tuğla çeşitlerimizin üretimini şekillendiren kalıplar Hollanda’nın, İtalya’nın ve İstanbul’un geçen yüzyıllarda yapılan binalarından alınan tuğlaların model olarak kullanılmasıyla elde edilir.

 

Böylelikle Urbanbrick tuğla çeşitleri bu kültürlerin ve zamanın belirgin izlerini taşır. Pek çok doku ve renk seçeneği ile üretilen Urbanbrick tasarımcıya mekanı istediği çağa uyarlamasında önemli bir rol oynar.

URBAN FLOOR
URBAN FLOOR

Antik çağlarda kurulmuş ve kalıntıları günümüze ulaşmayı başarmış bir şehrin en etkileyici yerlerinden birisi de taş yollarıdır.

 

Yüzyıllar öncesinden yerleşke olarak seçilmiş ve halen modern yaşamın sürdüğü tarihi bir şehrin ustalıkla yapılmış taş yolları da öyle.

 

Taş ustalarının tek tek elle işleyerek döşediği ve üzerinde yürümüş nesillerin ayaklarının aşındırmasıyla şekillenen bu taşlar o şehirdeki yaşanmışlığı olanca doğallığıyla yansıtırlar.

 

Sanatçılarımız, URBANFLOOR modellerini yaratırken bu ustaların ve nesillerin izlerini takip ediyorlar. Bu kültür mirasını, yaratıcılık ve Stonewrap teknolojisi ile birleştirerek URBANFLOOR modellerini yaratıyorlar.

 

Doğal görünümü kadar dayanıklılığı da öne çıkan URBANFLOOR, hem iç hem de dış mekanlar için yeni bir alternatif.