en

Görseldeki Stonewrap Ürün


ATAKUM SAHİLDE BİR BALIK RESTORANI - İSKELE

Atakum ilçesi Samsun şehir merkezine 5 km uzaklıkta güzel bir sahil beldesi. İskele Restoran bu şirin beldede misafirlerini ağırlıyor.

Sahildeki restoran binası oldukça iyi tasarlanmış müstakil bir yapı. Dış cephelerde ahşap ve kültür taşı birlikte kullanılarak olağanüstü güzellikte bir mekân yaratılmış. Restorana ulaşıldığında ilk göze çarpan tamamı taş kaplı görkemli bir yapı olduğu. Restorana büyük bir masif ahşap kapıdan giriliyor ve hemen girişten itibaren Karadeniz bütün muhteşemliğiyle kendisini gösteriyor. Dış cephelerin devamı olarak ahşap ve taş birlikteliğiyle dekore edilen iç mekanda, yine masif ahşap masa ve sandalyelerle birlikte sıcacık bir ambiyans oluşturulmuş. Tüm masalar deniz ve doğa manzaralı. Doğaya bakan pencereler Stonewrap Detay Elemanları ile kaplanarak doğanın “bir çerçeve içerisindeki tablo” gibi algılanması istenmiş. Havanın dışarıda oturmaya elverişli olduğu günler için dışarıda da yeteri kadar oturma mekânı var. Üst kattaki masalara arka duvarı kültür taşı kaplı, zarif antika mobilyalar ile oluşturulmuş bir dinlenme köşesinin önünden geçerek ulaşılıyor. İşletmenin idari kısmı çatı katında planlanmış. İşletmenin sahibi Kenan Bey buraya taş kaplı bir şömine de yapmış. Tavan ve duvarlar yine masif ahşap. Yerdeki kırmızı kilim rustik atmosferi tamamlıyor.

İşletmenin sahibi Kenan Bey detaylarla çok yakından ilgilenmiş. Kenan Bey yurt dışından da müşterileri olduğunu ve mekâna ilk defa gelen birçok müşterinin “bu harika tarihi yapıyı nereden buldun?” diye sorduklarını gülümseyerek anlatıyor.

Kültür Taşı: Sierra, Tabula, Matera, Natilus ve Terra harmanı. Detaylarda; Pencere Sövesi, Denizlik ve Kilit Taşı
Sahibi: Kenan Engizli
Yapım Yılı : 2011
Mimar: İshak Memişoğlu

Taş Tuğla Kaplama Ürünlerimiz

Stonewrap kalitesi ve zengin renk ve doku seçenekleri ile yaratıcılığınızı yansıtın. Dekoratif taş tuğla duvar kaplama modellerinde sunduğumuz seçenekler doğadaki kadar sınırsız...